Fotografia z drona w sprzedaży nieruchomości

Aby sprzedać produkt, należy go przede wszystkim odpowiednio zaprezentować potencjalnemu klientowi. O ile małe przedmioty nie problem fotografować, o tyle duże, jak działka czy nieruchomość, sprawiają więcej problemów. A przecież wizualna atrakcyjność produktu jest często kluczowym czynnikiem zachęcającym do zakupu. Dlatego w branży nieruchomości, gdzie pokazanie na przykład domu na sprzedaż w całości na jednej fotografii jest w sposób atrakcyjny trudne, drony używane są coraz częściej.

Drony pomocne w sprzedaży działek

Fotografia z drona dla deweloperów działek jest rozwiązaniem, którego nie można nie docenić. W standardowej fotografii działkę prezentujemy robiąc zdjęcie z pozycji stojącej. Taka fotografia obejmuje powierzchnię sprzedażową, ale okolicy już nie. Do tego celu potrzebujemy zrobić więcej zdjęć lub opisy charakteryzujące okolicę. Często używane są również zdjęcia satelitarne z internetowych map. Jednak od kiedy pojawiły się drony, prezentacja działek na sprzedaż zmieniła się nie do poznania. Zdjęcia z drona pokazują nie tylko powierzchnię na sprzedaż, ale również i to, co do niej przylega. Na dodatek wizualnie wygląda to bardzo atrakcyjnie. Zdjęcie zrobione z wysokości kilku, a nawet kilkudziesięciu metrów jest w stanie zaprezentować zarówno potencjał działki, jak i okolicy.

Sprzedaż domu a użycie drona

Dom, który zamierzamy sprzedać, można przedstawić w bardzo atrakcyjny sposób korzystając z tradycyjnej fotografii. Mimo to przeglądając różne oferty, to właśnie te, które wykonane są z powietrza za pomocą drona, przyciągają więcej potencjalnych klientów. Dzieje się tak, ponieważ fotografia z lotu ptaka dokładniej przedstawia zarówno dom z zewnątrz, jak i wszystko to, co go otacza. Dron zrobi zdjęcie, które na jednej fotografii przedstawi piękno zarówno budynku, jak i ogrodu, tarasu czy basenu. Jeśli obok znajduje się na przykład las, jezioro, bądź inna atrakcja, deweloper za pomocą drona przedstawi ich walory.

Dron w sprzedaży nieruchomości komercyjnej

Fotografia z drona jest dla deweloperów próbujących sprzedać nieruchomość komercyjną często zbawienna. Jeśli na sprzedaż wystawiany jest budynek, bądź działka przeznaczona przede wszystkim na cele firm, zdjęcie z lotu ptaka przedstawi wszystkie walory przestrzeni sąsiadującej z przestrzenią sprzedawaną. Z góry będzie widać okolicę, teren, który nada się parking, sąsiedztwo innych konkurencyjnych przedsiębiorstw, oddalenie od mieszkańców, drogi dojazdowe, itp., czyli wszystko to, co zachęci przyszłego przedsiębiorcę do zakupu tej właśnie nieruchomości. I to wszystko na jednej dobrze zrobionej dronem fotografii.

Mimo, iż drony w sprzedaży nieruchomości używane są od niedawna, już teraz możemy spotkać się z wieloma pozytywnymi opiniami, w których opisany jest wzrost sprzedaży dzięki tej metodzie fotografowania. Zanim fotografia z drona dla deweloperów była znana, korzystali oni z satelitarnych zdjęć, które były niewyraźne, i pokazywały przestrzeń często w mało rzeczywisty sposób. Sprzedawcy, którzy mieli więcej funduszy do wykorzystania, decydowali się czasem na fotografię z dźwigu. Jednak koszt takiego rodzaju usługi jest większy, niż wynajęcie drona. Dlatego nie ma się co dziwić, że deweloperzy na dobre przekonali się do tych urządzeń.