Fotografia Nieruchomości

Fotografia nieruchomości to jedna z wielu dziedzin, które obejmuje szeroko pojęta fotografia. Aby wykonywać dobre zdjęcia, które przedstawią pomieszczenie w korzystnym świetle, trzeba mieć profesjonalny sprzęt, doświadczenie oraz oko do detali i kadrowania. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zdjęcia wnętrz są zazwyczaj wykonywane do portfolio architektów oraz jako oferta sprzedaży nieruchomości, mieszkania na wynajem, lub usług proponowanych przez hotele czy restauracje. Organizacja sesji zdjęciowej to pierwszy krok do profesjonalnej reklamy. Co ma zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług lub odwiedzenia danego miejsca, jak nie piękna fotografia wnętrz?

Aparat do fotografii wnętrz

Wszystkie zdjęcia wykonuję aparatem Sony Alpha, który dzięki wysokiej rozdzielczości oraz szerokim zakresie tonalnym, idealnie nadaje się do fotografii nieruchomości. Używam kilku obiektywów, które dostosowuje do efektu, który chcę uzyskać. Obiektyw szerokokątny świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, pozwala on również na wykonanie zdjęć przy słabszym oświetleniu dzięki jaśniejszej przesłonie. Profesjonalny obiektyw Tokina nie zniekształca obrazu, jak się dzieje w przypadku tańszych obiektywów w typie rybie oko.

Czasem jednak chcę uchwycić jakieś szczegóły aranżacji – wtedy używam obiektywu o zmiennej ogniskowej który pozwala mi odpowiednio balansować kadrem oraz głębią ostrości.

Aby powstała idealna, dobrze naświetlona fotografia bez szumów, do jej wykonania niezbędne jest użycie statywu. Musi być bardzo stabilny i ciężki, aby uniknąć niechcianych drgań oraz zmiany kadru. Zdjęcie w technologi HDR przy pomocy bracketingu wymagają niezwykłej precyzji i stabilnego ustawienia aparatu wraz z obiektywem. Polega to na wykonaniu kilku zdjęć o różnym czasie naświetlania, aby uzyskać jak najdokładniejsze ujęcie o możliwie najwyższej jakości. Fotografia wnętrz to wąska dziedzina, która wymaga od fotografa określonej wiedzy i umiejętności.

 

 

Zdjęcia w biurze - sesja produktowa - dystrybutory wody

Profesjonalne Zdjęcia wnętrz dla architektów

W zawodzie architekta portfolio wykonanych projektów jest szczególnie ważne przy pozyskiwaniu nowych klientów indywidualnych. Zdjęcia wnętrz i architektury to nie tylko fotografia do sprzedaży nieruchomości lub mieszkania na wynajem. Fotografuję również hotele, sale w restauracji, lokale użytkowe, jakim jest na przykład biuro, apartamentowce oraz różne projekty wykonywane przez projektantów wnętrz. Wizualizacje wnętrz nie oddają rzeczywistego wyglądu, a przede wszystkim nie wzbudzają uczuć. Dlatego architekci często korzystają z możliwości, jakie daje fotografia nieruchomości. Udokumentowany chronologicznie projekt to jedna z lepszych form przedstawienia swojej oferty. Fotograf wnętrz nie tylko wykona profesjonalne zdjęcia projektowanej nieruchomości, ale zwróci uwagę na detale, które mogą zainteresować potencjalnego klienta.

Profesjonalne zdjęcia wnętrz to często dla fotografa również pasja, dlatego możesz być pewien, że umawiając się na profesjonalną sesję wnętrz, zdjęcia będą na najwyższym poziomie, wykonane z dbałością o każdy ze szczegółów.

Profesjonalna Fotografia wnętrz do sprzedaży domów i mieszkań

Na rynku jest wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży nieruchomości. Fotografia wnętrz daje możliwość, aby każde z nich było wyjątkowe. Oczywiście każdy może wykonać zdjęcie sam, za pomocą smartfona lub aparatu cyfrowego, jednak fotograf nieruchomości , dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom, zrobi to zdecydowanie lepiej. Profesjonalne zdjęcie wnętrz z pewnością zwiększy zainteresowanie twoją nieruchomością oraz pozwoli na szybsze jej sprzedanie w lepszej cenie. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a w przypadku tego typu ogłoszeń, wrażenie zależne jest od dobrej fotografii wnętrz. To właśnie pierwsza fotografia zachęci do sprawdzenia ogłoszenia i zwiększy prawdopodobieństwo umówienia się na osobiste oglądanie nieruchomości.

Profesjonalne zdjęcia nieruchomości dla deweloperów

Fotografia nieruchomości dla deweloperów jest bardziej skomplikowana niż fotografia małych produktów. Zdjęcia dużych działek i nieruchomości wymaga umiejętności dobrania odpowiedniego kadru oraz odpowiedniego sprzętu. Każdy doświadczony deweloper wie, że dobra prezentacja i profesjonalna fotografia nieruchomości oraz okolicy i wnętrz to gwarancja szybkiej sprzedaży. Dlatego też fotografia dla deweloperów stała się w ostatnich latach bardzo popularna.

Fotoreportaż wykonany przez doświadczonego specjalistę to świetny sposób na dokumentację postępów na budowie. Obecni klienci na pewno docenią fakt, że mogą obserwować progres podczas budowy ich przyszłego mieszkania lub domu, a dla nowych osób będzie to atrakcyjna oferta, aby skorzystać z usług dewelopera.

Gotowe apartamenty nieruchomości lub mieszkania w stanie deweloperskim również wymagają odpowiedniej reklamy i profesjonalnych zdjęć.

Wnętrza lokalu użytkowego w Warszawie ul. Marszałkowska

Zdjęcia domów

Zdjęcia domów zwykle różnią się od mieszkań i apartamentów. Podczas sesji zdjęciowej trzeba wykonać również kilka kadrów z zewnątrz. Należy ująć front domu oraz ogród. Niektórzy klienci decydują się na sesję zdjęciową domu z drona. Sesja też będzie różnić się w zależności od tego czy nieruchomość jest na sprzedaż lub wynajem.

Jak przygotować wnętrze do sesji fotograficznej?

Fotograf wnętrz potrafi pokazać każde pomieszczenie w jak najlepszy wydaniu, jednak przygotowanie wnętrza jest równie ważne, co umiejętności specjalisty. Nawet profesjonalny aparat fotograficzny, umiejętne kadrowanie i gra światłem nie jest w stanie uratować źle przygotowanej nieruchomości. Niekorzystnie wyglądający dom nigdy nie będzie przyciągał uwagi w portalach ogłoszeniowych tak, jak świadomie zaaranżowane wnętrze. W fotografii chodzi bowiem o to, żeby wzbudzić w odbiorcy jak najlepsze uczucia. Jest kilka sposobów, które pomogą je wywołać. Korzystając z profesjonalnej sesji, możecie mieć pewność, że fotograf wnętrz zna wiele powszechnie stosowanych możliwości.

Jako właściciel nieruchomości, posprzątaj dokładnie całe wnętrze oraz ogród. Zadbaj o przestrzeń, która będzie będzie fotografowana. Zabierz wszystkie niepotrzebne rzeczy, które mogłyby źle wyglądać na zdjęciu. Szczególną uwagę należy zwrócić na przedmioty widoczne przez okno, na przykład kubły na śmieci, szlauch hydrauliczny, które niekorzystnie wpłyną na prezentowane wnętrze. Warto również zabrać wszystkie prywatne najważniejsze rzeczy, czyli zdjęcia, rysunki z lodówki, dokumenty, gazety, ubrania. Wprowadzą one tylko niepotrzebny chaos w fotografowanej przestrzeni.

Wszystkie błyszczące powierzchnie oraz okna powinny być umyte tak, aby wpuszczały jak najwięcej światła i dobrze prezentowały się na zdjęciu. Chodzi o profesjonalny wizerunek. Należy również zadbać o to, aby wymienić wszystkie przepalone żarówki. Zdjęcie wnętrz wyglądają o wiele korzystniej, kiedy wszystkie światła są zapalone. Oprócz efektu wizualnego daje to możliwość wykonania zdjęć w lepszej jakości. Im więcej światła tym lepiej! Bardzo dobrze sprawdzą się również świeczki, które zawsze pięknie prezentują się na zdjęciach i uzupełniają wnętrze.

Dodatkowe ozdoby, które wprowadzą do wnętrz ciepłą, domową atmosferę także są mile widziane. Mogą to być eleganckie naczynia, naturalnie ustawione na stole lub ławie, które dopełnią jadalnię lub salon i sprawią wrażenie, że właśnie czekasz na gościa. Profesjonalne zdjęcia nieruchomości, to sztuka przedstawiania pomieszczeń w sposób, który zaprasza do wejścia do środka i daje uczucie domowego ogniska.

Duża ilość poduszek nadaje wnętrzu przytulności i ciepła. Piękna pościel i koce również, jednak należy pamiętać, aby były starannie ułożone. Dobrze przygotowana nieruchomość znacznie przyśpieszy pracę, którą wykonuje fotograf wnętrz oraz późniejszy czas obróbki zdjęć.

Warto wykorzystać wszystkie szanse, które oferuje fotografia nieruchomości. W tym celu należy pamiętać o wymienionych wyżej sposobach na jak najlepszą prezentację wnętrza.

Ile czasu trwa obróbka zdjęć?

Przygotowanie zdjęć dla klienta zajmuje mi około 3 dni roboczych. Podczas sesji wykonuję 20 zdjęć, z których klient może wybrać 10 do własnego użytku i publikacji. Fotografia wnętrz i nieruchomości to pierwszy etap mojej pracy. Następnie grafik lub fotograf wnętrz przystępuje do ich obróbki, do czego używa programów z pakietu Adobe – Lightroom’a i Photoshop’a. Po zakończonej pracy przekazuję wszystkie zdjęcia dla klienta, wyłącznie w formie elektronicznej.

W przypadku indywidualnych sesji, które obejmują większą ilość wykonanych fotografii, termin realizacji zamówienia może się wydłużyć. Klient zostanie oczywiście wcześniej o tym poinformowany.

Nasza firma najczęściej świadczy usługi w Warszawie i okolicach stolicy, jednak przy podjęciu oferty większej współpracy, jesteśmy w stanie dojechać w dowolną część Polski.

Pracujemy również z architektami i deweloperami, a podczas stałej współpracy jesteśmy otwarci na negocjację cen za poszczególne zamówienia.

Profesjonalne zdjęcie domu pod Warszawą

Jaka pora dnia jest najlepsza do wykonania zdjęć?

Fotografia nieruchomości wykorzystuje możliwości, jakie daje światło. Wiele mówi się o „golden hour”, czyli godzinie kiedy światło jest bardzo ciepłe i miękkie. Moment, kiedy możemy je zaobserwować to wschód i zachód słońca. Fotografia w plenerze bardzo ceni sobie tę godzinę, jednak wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Kiedy zależy nam, aby pomieszczenie wyglądało na jasne i przestronne, zdjęcia wnętrz najlepiej wykonać w środku dnia, w momencie najlepszego nasłonecznienia. Oczywiście ustawienia aparatu można dostosować do pogody i pory dnia, jednak nic nie zastąpi dziennego światła, dzięki któremu fotografia wnętrz wygląda naturalnie i pozwala zaprezentować wszystkie atuty mieszkania. Dzięki temu, zarówno nieruchomość z zewnątrz, ogród jak i salon będzie wyglądać tak samo korzystnie na zdjęciach wykonanych tego samego dnia, przy tych samych warunkach. Budynek na tle błękitnego nieba będzie się prezentował zdecydowanie lepiej niż podczas dużego zachmurzenia, dlatego podczas umawiania się na sesję, warto sprawdzać prognozę pogody.

Czy warto skorzystać z usług fotografii nieruchomości?

W dzisiejszych czasach rynek przepełniony jest wszelkiego rodzaju ogłoszeniami. Tak jak o dobrym fotografie świadczy jego portfolio, tak i przy sprzedaży nieruchomości kluczem do sukcesu jest dobra fotografia. Każda dobra oferta musi wyróżnić się czymś profesjonalnym i wyjątkowym, aby nie zniknąć w tłumie. To pierwsze spojrzenie na daną rzecz dyktuje nasze odczucia wobec niej, warto więc upewnić się, że będą one godne uwagi i zapamiętania. Tę regułę wyznaje coraz więcej firm i deweloperów, a i wśród osób prywatnych częściej spotyka się takie podejście. Dlatego też fotografia wnętrz jest jedną z prężniej rozwijającej się dziedzin fotografii. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne w każdej dziedzinie życia, a profesjonalna fotografia doskonale potrafi o nie zadbać.

 

Ile kosztuje sesja zdjęciowa wnętrz i architektury?

Koszt sesji zdjęciowej w 2023 roku rozpoczyna się od ceny 450 PLN netto (należy doliczyć VAT 23%). W tej cenie klient otrzymuje 10 zdjęć, spośród około 20 wykonanych podczas sesji. Jeśli interesują Cię inne pakiety, zapraszam do cennika zdjęć nieruchomości.

 

Przeczytaj nasze wpisy na blogu

Profesjonalne zdjęcia nieruchomości

Profesjonalne zdjęcia nieruchomości

W dzisiejszym świecie, gdzie pierwsze wrażenie jest często ostatnią szansą na przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta lub inwestora, profesjonalne zdjęcia nieruchomości stają się kluczowym elementem w procesie sprzedaży lub wynajmu. Na stronie Nastatywie.pl...

Oświetlenie podczas zdjęć wnętrz

Oświetlenie podczas zdjęć wnętrz

Odpowiednie oświetlenie odgrywa kluczową rolę podczas fotografowania wnętrz mieszkań czy domów. Właściwe wykorzystanie światła potrafi podkreślić zalety pomieszczenia, uczynić je bardziej przestronnym i przytulnym. W tym artykule przedstawimy kilka istotnych wskazówek...

Skuteczna prezentacja nieruchomości na zdjęciach

Skuteczna prezentacja nieruchomości na zdjęciach

Atrakcyjna prezentacja nieruchomości na zdjęciach może znacząco wpłynąć na proces sprzedaży lub wynajmu. Dobra jakość zdjęć przyciąga uwagę potencjalnych klientów i sprawia, że chętniej zapoznają się z Twoją ofertą. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak...