Od pewnego czasu oferuję zdjęcia nieruchomości z drona. W ramach mojej działalności Nastatywie, robię zdjęcia nieruchomości, oraz filmy dla architektów oraz deweloperów. Świadczę usługi również dla pośredników nieruchomości oraz indywidualnych właścicieli domów i mieszkań, którzy postanowili sprzedać nieruchomości.

Zdjęcia domów z drona to nieco wyższy level. Jest to spowodowane nieco wyższym kosztem sesji oraz specyfiką branży nieruchomości. Otóż do zdjęć z drona nadają się przede wszystkim ładne domy z pięknym ogrodem. Zdarza mi się też wykonywać zdjęcia działek na sprzedaż.

Zdjęcia nieruchomości z powietrza

Wykonując zdjęcia nieruchomości z drona trzeba uwzględnić więcej czynników niż podczas zwykłej sesji zdjęciowej. Jednak jako fotograf wnętrz postanowiłem przedstawić kompleksową usługę wykonując zdjęcia nieruchomości z powietrza dla potencjalnych nabywców.

Zdjęcia z lotu ptaka, mogą przyspieszyć sprzedaż nieruchomości wokół których duże znaczenie ma panorama otoczenia.

Jednak przygotowując się do takiej sesji, muszę poświęcić więcej czasu na analizę okolicy. Przede wszystkim robiąc zdjęcia z drona, muszę sprawdzić strefę lotniczą, w jakiej zlokalizowana jest nieruchomość. W wielu miejscach wokół Warszawy, muszę uwzględnić lotnisko i związane z tym ograniczenia. Dlatego używam lekkiego drona, który pozwala latać mi nawet w stosunkowo niewielkiej odległości od lotniska. Za to ograniczona jest wysokość – w wielu miejscach do 30m.

Dzięki zdjęciom z drona, potencjalny klient, może zobaczyć okoliczne przystanki komunikacji miejskiej, drogi dojazdowe, sklepy oraz sąsiedztwo. Są to ważne elementy, które mogą zaważyć o sprzedaży nieruchomości. Dlatego przed wykonaniem sesji z lotu ptaka, rozmawiam z klientem o tym, co warto ukazać na zdjęciach z powietrza a co, może lepiej pominąć.

Dodanie fotografii z drona, do swojej oferty, pomoże wyróżnić zdjęcia wnętrz na tle konkurencji. Pokażesz swoim potencjalnym nabywcom szerszą perspektywę. Dlatego jeśli pracujesz w branży nieruchomości, koniecznie rozważ ujęcia z powietrza.

Filmy nieruchomości z drona

Poza zdjęciami, wykonuję również filmy z drona. Sesje obejmujące zarówno zdjęcia wnętrz oraz filmy – wykonane za pomocą drona oraz na gimbalu (z punktu widzenia człowieka) bardzo mocno wyróżniają ofertę na tle innych ogłoszeń.

Filmy pokazujące nieruchomość z drona są też zamawiane przez hotelarzy i właścicieli restauracji. Dzięki temu można pokazać najbliższą okolicę. Taka sesja powinna zostać wykonana w piękny dzień – najlepiej latem – wtedy efekt jest najbardziej spektakularny.

Fotografii domów i mieszkań dla biur nieruchomości

Rynek nieruchomości ciągle się rozwija. Oczekiwania pośredników nieruchomości są coraz większe. A ja staram się odpowiadać na to zapotrzebowanie rynku.
Jeśli więc reprezentujesz biuro „real estate” i interesują Cię zdjęcia nieruchomości z lotu ptaka, koniecznie do mnie zadzwoń lub napisz.

Obecnie drony coraz częściej używane są w branży nieruchomości. Takie fotografie i filmy są bardzo atrakcyjne i pomagają łatwiej, szybciej sprzedać mieszkanie. Zachęcam wszystkich pośredników, by dodać do swoich usług, właśnie taką ofertę, która pozwala pokazać nie tylko dom, ale też jego okolicę.